خانه » اخبار سایت » آموزش و ترفند ویندوز » آموزش رفع ارور problem ejecting USB ویندوز

آموزش رفع ارور problem ejecting USB ویندوز

Error Fix problem ejecting USB composite Device  – آموزش رفع ارور اجکت یو اس بی از ویندوز

فکر کنم برای شما هم پیش آمده باشد زمانی که میخواهید موبایل یا حافظه جانبی خود را که توسط پورت USB به دستگاهتان وصل است جدا کنید اما با ارور مواجه شوید .

همان طور که می دانید اتصال و جداسازی این رسانه های ذخیره ساز به رایانه بویژه در سیستم عامل ویندوز، رعایت نکته ای بسیار مهم را می طلبد. آن نکته نیز جدا نکردن یکباره حافظه فلش یا هارد دیسک از درگاه USB است. اکنون ممکن است پیش خودتان بگویید همیشه این کار را انجام می دهید و هیچ اتفاقی نیفتاده است، اما در این مورد خاص نیز شعار همیشگی حادثه هیچ گاه خبر نمی کند، صدق می کند؛ زیرا ممکن است با اتصال مجدد حافظه به رایانه با پیام های خطای مختلف اعم از شناخته نشدن حافظه، دسترسی نیافتن به فایل ها و تشخیص ندادن فرمت درایو مواجه شده و یک بار برای همیشه اطلاعات ذخیره شده در حافظه را از دست بدهید.

عوامل متعددی ممکن است باعث شود که شما نتوانید USB خود را از ویندوز جدا کنید و با ارور زیر مواجه شوید .

error

یکی از عوامل مهمی که ممکن است باعث شود شما نتوانید جداسازی را انجام دهید اسکن شدن فلش مموری و یا هارداکسترنال توسط آنتی ویروس است . یا اینکه در حال دریافت و ارسال اطلاعات باشد ! قبل از انجام هر کاری دقیقا چک کنید که تمامی پنجره ها بسته باشد و هیچگونه عملیاتی انجام نشود . اگر باز هم با ارور مواجه شدید مراحل زیر را همراه با ما طی کنید .

وارد Task Manager شوید و از تب Process سرویسی را که با USB شما در حال اتصال است End Task کنید یا در اصطلاح عامیانه Kill کنید ! در تصویر پایین متوجه شدیم پروسس IpOverUsbSvc.exe به موبایل ما وصل بوده و امکان Ejecting را از ما سلب می کرد .بنابراین دست به کار شدیم تا این مشکل را بدون نصب هیچگونه برنامه ای برای روی ویندوز رفع کنیم .

errorkill

راست کلیک کنید .

errorkill-endtask

End Task بزنید .

2016-01-15_000211

همانطور که میبینید به راحتی از شر ارور خلاص شدیم ! 🙂 نظر شما چیست ؟ آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که بی حوصله و سریع USB خود را از ویندوز جدا میکنید و یا با آرامش با موبایل یا هارد جانبی خود رفتار میکنید . اگر سوالی دارید در بخش نظرات برای ما ارسال کنید .

منابع

منابع

درباره جوادی محب »

هنوز در سفرم ...

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *