خانه » گوشی های ویندوزی » اخبار ویندوز موبایل » ویندوز فون ۸.۱ در مقابل بیلد ۱۰۵۴۹ ویندوز ۱۰ موبایل؛ کدام یک سریع تر است؟

ویندوز فون ۸.۱ در مقابل بیلد ۱۰۵۴۹ ویندوز ۱۰ موبایل؛ کدام یک سریع تر است؟

مایکروسافت در مرداد ماه سال جاری، نسخه نهایی ویندوز ۱۰ را به صورت رسمی منتشر کرد. اما این شرکت در حال حاضر بر روی دو ویرایش دیگر از ویندوز ۱۰ کار می کند، یک ویندوز ۱۰ برای اکس باکس و دیگری ویندوز ۱۰ موبایل. ویندوز ۱۰ موبایل هم اکنون به مراحل پایانی توسعه خود نزدیک شده و مایکروسافت در نظر دارد که آن را در ماه دسامبر به صورت رسمی عرضه کند. این مدت فاصله کمی به نظر می رسد!

مایکروسافت در بازار گوشی های هوشمند سهم اندکی دارد و وقتی آن را با اندروید گوگل و iOS اپل مقایسه می کنیم، این سهم بسیار ناچیز به نظر می رسد. اما برای مایکروسافت بسیار مهم است که یک تجربه عالی و بدون کم و کاست از ویندوز ۱۰ را برای گوشی های هوشمند خود به ارمغان بیاورد. ردموندی ها برای این که سریع تر به هدف خود برسند، پروژه ویندوز اینسایدر را راه اندازی کردند که هم برای ویندوز ۱۰ دسکتاپ و هم برای ویندوز ۱۰ موبایل در دسترس است و هم اکنون نیز می توانید آن را امتحان کنید.

چند روز پیش، مایکروسافت یک بیلد جدید از ویندوز ۱۰ موبایل را برای اینسایدر های دسته Fast منتشر کرد. این بیلد جدید با شماره ۱۰۵۴۹ شناخته می شود و تعدادی ویژگی جدید را به همراه دارد. اگر چه ممکن است ویژگی های این بیلد چندان زیاد نباشند اما در عوض تعداد بسیار زیادی از مشکلات و باگ های ویندوز ۱۰ موبایل در این بیلد رفع شده اند و ما شاهد پایداری بهتری هستیم. بیلد پیشین که با شماره ۱۰۵۳۶ شناخته می شد، از نظر پایداری چندان مناسب نبود اما بیلد ۱۰۵۴۹ به پایداری مطلوبی رسیده و ما کمتر شاهد تاخیر و لگ هستیم. با انتشار این بیلد ها ممکن است بسیاری از کاربران در خصوص نسخه نهایی نگران باشند و با خود بگویند که آیا نسخه نهایی به اندازه ای مناسب و روان هست که در استفاده روزمره img0_1200x1920آن ها را دچار مشکل نکند؟ وب سایت onetechstop یک مقایسه ویدیویی نسبتاً جامع را میان ویندوز ۱۰ موبایل بیلد ۱۰۵۴۹ و ویندوز فون ۸.۱ انجام داده که در آن عملکرد و سرعت این دو مورد بررسی قرار می گیرد.

اگر شما هنوز موفق به دریافت بیلد ۱۰۵۴۹ ویندوز ۱۰ موبایل نشده اید و یا این که قصد دریافت نسخه های پیش نمایش فنی را ندارید، در زیر می توانید این ویدیو را مشاهده کرده و تفاوت های عملکردی این دو را مشاهده کنید:

دانلود ویدیو

نظر شما در خصوص بیلد ۱۰۵۴۹ ویندوز ۱۰ موبایل چیست؟

 

درباره جوادی محب »

هنوز در سفرم ...

کلیک کنید

ویدیوی تبلیغاتی لو رفته از قابلیت کانتینیوم، ویژگی های آن را نشان می دهد!

در سال جاری میلادی، مایکروسافت یکی از برترین ویژگی های ویندوز ۱۰ موبایل که با ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *